Zajímavosti

Keňa se dá nazvat opravdovou „ černou perlou“ afrického kontinentu. Najdete se zde skutečně od všeho něco. Exotiku a kmenové tradice, vesnickou chudobu a luxus hotelových komplexů pro turisty. Zajímavá je nejen historie, ale i současnost. Asi největším lákadlem pro Evropany je keňská příroda a nespoutaný životní v ní. Keňa to je země mnoho tváří a interesantních atrakcí pro turisty. Oplývá množstvím překrásných pláží, kouzelnými korálovými útesy na jedné straně a na straně druhé se pyšní malebnými i vyprahlými krajinami s rozsáhlou pouští a stepí s vlastním ničím neomezeným přírodním životem, mezi něž patří chráněné národní parky a safari. Keňa má i svá pohoří a jezera. Přírodních krás je tu opravdu bezpočet. Kdo se vydá do Keni, určitě nebude litovat, neboť si z pobytu odveze nezapomenutelné zážitky a soustu poznání o životě na africkém kontinentu.

 Atraktivní přírodní zajímavosti z Keni

Při zmínkách o Keni nelze opomenou její neskutečnou přírodní krásu rozmanitého charakteru. Rozlehlé keňské území dává prostor rozličným formám přírodních úkazů. Proto se zde setkáte s údolím, příkopovými propadlinami vzniklými pohybem tektonických desek pod africkým kontinentem, ale také rozlehlé duny se savanou, skalní hornaté pahorky či ledovce, sopky, jezera a na východě pobřežní pláže omývané Tichým oceánem. Keňa díky svým klimatickým podmínkám má velmi příjemné prostředí pestrou faunu a flóru. Na ochranu těchto neskutečných přírodních krás je zde kladen velký důraz, o čemž svědčí řada národních parků se zaměřením nejen na ochranu nespoutané přírody, ale  Keňa si chrání i své historické dědictví, svou kulturu a tradice. Potenciální návštěvníci Keni mají opravdu z čeho vybírat.

 Co v Keni navštívit

 Pokud by se měl sepsat celý seznam zajímavých míst v Keni, asi by byl neskutečně dlouhý, a možná, že by se i na něco mohlo zapomenout. Turistických atrakcí je v Keni nespočetné množství, záleží, na co se zaměříte, nebo co Vás zajímá a co chcete opravdu vidět na vlastní oči. V tomto momentu lze jen vyzdvihnout opravdové „ lahůdky“ a doporučit jejich návštěvu či přímo pobyt v nich. Současný život v Keni poznáte nejlépe v destinacích Mombasa, Nairobi, Malindy. Mořské vyžití najdete ve Watamu a Diany Beach. Přírodu oceníte v některém z národních přírodních parků v popředí s vyhlášeným Samburu Game Reserve, který se rozkládá na sever od Nairobi.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv