Suvenýry

Určitě budete před návratem domů přemýšlet, co si z Keni přivézt, abyste měli sami památku na pobyt, anebo obdarovali své blízké zajímavými dárky z Keni. Mezi typické suvenýry patří nejrůznější výrobky ze dřeva, nerostů, kůže, ale i látky. Výběr je opravdu široký a je z čeho vybírat. Suvenýry je možné nakoupit, buď v obchodech, které jsou v keňských městech, jako je Mombasa a Nairobi snad na každém rohu, nebo na pouličních tržnicích. Při nákupech je třeba mít na paměti, že v obchodech se obvykle o ceně nesmlouvá, ale na tržištích můžete snížit cenu i třetinu. Je třeba si dát pozor, aby zakoupené předměty byly opravdu typické pro Keňu, neboť je zde nabízeno i spousta upomínkových předmětů, které s Keňou nemají nic společného.

 Originální suvenýry z Keni

 Mezi originální suvenýry z Keni patří především výrobky ze dřeva. Typické jsou nejrůznější mísy ozdobené kresbami afrických zvířat. Dále to jsou ručně vyřezávané dřevěné sošky zvířat, figurky a další předměty na africké motivy. Hojně se vyskytují na tržištích a obchodech také rozmanité upomínkové předměty vyrobené z nerostů a to především ze steatitu, které mají typickou a nezaměnitelnou růžovobílou barvu. Nelze zapomenout ani na výrobky z kůže, které jsou zastoupeny africkými bubny, kabelkami či pásky. Nechybí typické keňské masky, oštěpy a štíty afrických kmenových bojovníků. Najde se zde nádobí z dýně, ale i sisalové košíky různých velikostí, barev a tvarů. Kouzelné a precizně vyrobené jsou korálkové ozdoby a rozmanité oděvy. Mezi typické keňské oděvy je možno zařadit různé zavinovací sukně a kanga. Obvykle se jedná o čtverce látek ozdobených potiskem ve folklorním duchu, které vyjadřují africká přísloví v charakteristickém vybarvení a kombinací barev červené s oranžovou a hnědá s modrou.

 Co se nesmí z Keni vyvézt

Při nákupech suvenýrů je třeba si dát pozor, aby upomínkové předměty z Keni nebyly vyrobeny z chráněných druhů zvířat. Před nákupy je vhodné se informovat u zástupce cestovní kanceláře, co vše do této skupiny zakázaných suvenýrů patří, abyste se nedostali při odjezdu do potíží s celními orgány v Keni. Mezi zakázané upomínkové předměty patří veškeré, které by byly vyrobeny z chráněných druhů divoce žijících zvířat, ale i korálky z mořských mušlí apod.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv