Safari Keňa

Keňa je topograficky rozmanitá země. Najdete zde rozlehlá území savany, ale i skalní útvary a jezera na jedné straně a na druhé straně překrásné pobřeží lemující Tichý oceán. Největším lákadlem pro všechny návštěvníky Keni je bezesporu návštěva safari. Pokud cestujete do Keni a nenavštívili byste místní safari, o mnoho zajímavého přijdete. Safari je opravdovou atrakcí Keňského území. Nespoutanost divoké přírody poskytne zážitky nejen všem milovníkům přírody, ale nevšední prožitky pro všechny ostatní návštěvníky. Pozorovat volně se pohybující zvířata po zdejších savanách je nezapomenutelný zážitek na celý život. Keňská Safari je magická záležitost nejen pro dobrodruhy a cestovatele, ale na své si přijdou i všichni ti, co jen obdivují Keňu, safari, savanu a volný ničím nespoutaný život v přírodních podmínkách.

Safari a fauna

 Ten, kdo v Čechách navštívil místní „ snahu o safari“ v ZOO ve Dvoře Králové, bude v Keni očarován kouzlem skutečné safari, která se rozprostírá ve svém původním africkém prostředí. Na vlastní oči mají všichni návštěvníci keňské safari možnost vidět volně žijící zvířata ještě ve svém přirozeném ničím neomezeném prostředí. Zažijete dobrodružství a romantiku na cestách po stopách zdejší chráněné zvěře. V Keni v současné době žije volně více jak 50 druhů savců. Mezi nimi vévodí slon, král zvířat lev, nechybí ani typické zebry či pakoně a z výšky na vše dohlíží elegantní žirafy. Místně se objeví i paviáni a kočkodani.  Žije je zde i spoustu druhů ptactva včele s plameňáky, pelikány, ibisy, supy, ale i pštrosy. Cesty po safari se praktikují většinou jízdou v otevřených džípech a přenocování má zálesácký nádech, v dočasně vybudovaných táborech a se spaním ve stanech. Nejvhodnějším obdobím v Keni pro pozorování divoce žijící zvěře v safari, je období sucha, kdy se zvěř shromažďuje u vyschlých vodních zdrojů.

Safari Keňa  Safari Keňa

 Safari, savana a flora

Ke keňskému safari samozřejmě neodmyslitelně patří i savana se svojí vegetací. Možná, že si mnoho lidí safari představuje jako vyprahlou poušť, anebo sluncem spálenou trávu, ale ve skutečnosti tomu tak, opravdu není. Najdete zde i tropické lesy a to na svazích hor, ale i spoustu vzácné flory, i když ve většině případů, se v Keni rozprostírají rozsáhlé savany a horské stepi. Najde se zde i vegetace bojující o své přežití v nevlídných podmínkách a též i rozmanité druhy dřevin a travin. Veškerá vegetace je závislá na střídání klimatických podmínek, tedy období sucha a dešťů. S příchodem deště veškerá keňská flora ožívá a rozkvétá do své podmanivé krásy.

Safari Keňa  Safari Keňa

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv