Rizika v Keni

Je vhodné si zjistit, co se smí do Keni přivézt sebou, abyste se vyhnuli případným celním problémům. Obecně je známo, že bezcelně si návštěvník může mimo jiné vézt jednu láhev alkoholu a jeden karton cigaret. To samé platí i při Vašem návratu. V tomto momentě si dejte pozor, abyste nevezli nějaké památkové předměty zhotovené ze zvířat, která jsou v Keni chráněná. Platí i zákaz vývozu živých zvířat a jakoukoliv chráněnou faunu a floru. Keňa totiž patří mezi země, které chrání životní prostředí a především ohrožené živočišné druhy.

Další možná nebezpečí v Keni

Zvýšenou pozornost v Keni věnujte svým cestovním dokladům, neboť při jejich ztrátě by Vám nastaly problémy s vyřizováním nových náhradních dokladů. Pokud by k tomu přeci jenom došlo, pomoc vyhledejte na Českém velvyslanectví a jeho zastupitelském úřadu. Možná, že by bylo vhodné pořídit si pro tento případ fotokopie původních originálních osobních dokladů. Bohužel je nutno konstatovat, že krádeže jsou v Keni na denním pořádku, ať už v Nairobi, nebo přímořských oblastech, tak i v národních parcích. Ani Keňské hotelové pokoje nejsou bezpečné, proto raději využijte bezpečnostních trezorů pro uložení Vašich cenností a hlavně nenechávejte důležité doklady a cennosti volně na pokojích.

Peněženka

Pozor na doklady!

Kriminalita v Keni

V letech 2007 prošla Keňa vlnou politických a etnických nepokojů, které značně poškodily turistický a cestovní ruch. V současné době je politická situace sice zklidněna, ale hrozí nebezpečí od pouličních gangů, kterým je lépe se vyhnout. V lepším případě Vás mohou okrást, ale dochází i k horším případům napadení a ublížení na zdraví. USA v určitém období veřejně varovala před nebezpečím únosů v Keni, které se zaměřovaly především na turisty. Pohybujte se jen v bezpečných zónách a držte se pokynů zástupců cestovní kanceláře a tím se těmto případným problémům můžete vyhnout.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv