Před odjezdem

Pokud se chystáte vycestovat do Keni, bylo by vhodné se informovat, co patří mezi nezbytnosti, které je nutno zařídit před odjezdem, aby Vaše cesta i pobyt byl klidný, zajímavý a ničím nenarušený. I když se vše nedá předvídat, jsou určité záležitosti, které jsou obecně známy, a je třeba se na ně připravit. První a to stěžejní by měla být otázka zdravotní. Určitě bude vhodné poradit se svým ošetřujícím lékařem, jaké nemoci Vám v Keni mohou hrozit. I když při návštěvě Keni není požadován mezinárodní očkovací průkaz. Je dobré předejít případným onemocněním vhodným očkováním.

Zdravotní rizika v Keni

Očkování

Důlěžité je naočkovat se!

Existují přesné seznamy nemocí, které by mohly ohrozit Vaše zdraví v Keni. V některých oblastech se objevují zdravotní rizika spojená s onemocněním žlutou zimnicí a především malárií. Mezi další nejčastější nákazy patří žloutenka a tetanus. Je třeba se nechat proti těmto záludným nemocem raději očkovat. Tyto nemoci v Keni přenáší především všude přítomný hmyz, proto se opravdu vyplatí vzít si sebou kvalitní repelenty. Určitě se Vám bude hodit i zdravotní balíček první pomoci. Do něj dejte léky proti horečce, průjmu, na zklidnění po poštípání, oční kapky a Panthenol na spáleniny od keňského slunce. Při pobytu mějte na paměti dodržování základních hygienických návyků. Vyhněte se stravování a pití mimo pobytové areály. Vyvarujte se zmrzlinám a ledových kostkám v pití mimo hotely.

Cestovní pojištění do Keni

Věřte, že se Vám vyplatí před cestou do Keni si sjednat cestovní pojištění. Neboť nikdy nevíte, co Vás může potkat za zdravotní potíže během pobytu. Zdravotní péče v Keni je sice dostupná, ale platí se za veškeré ošetření v hotovosti a to přímo ve zdravotnickém zařízení. V případě, že budete pojištění, na základě předložených dokladů, Vám pojišťovna uhradí léčebné náklady.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv