Národní rezervace

Keňa to jsou také Národní rezervace. Říká se, že v Keni máte všude na dosah ruky exotickou džungli či savanu plnou divoce žijících zvířat. V jihovýchodní Keni kousek od pobřeží se rozprostírá Národní rezervace Shimba Hills se spoustou slonů a jiné zvěře. Na sever od Mombasy lze navštívit Mamba Crocodile Willage projdete-li po spleti nezpevněných chodníčků a dřevěných lávek dorazíte na místo plné velkých krokodýlů a hadů. Cestou můžete též obdivovat okolní přírodní prostředí plné zurčících potůčků a hučících vodopádů. V bývalých kamenolomech v Bamburi, které jsou již zarostlé travou, se volně prohání stáda buvolů, nosorožců a žiraf. Nechybí ani opice a pestrobarevné ptactvo. K dalším zdejším atrakcím určitě patří i naučné stezky a farmy, kde se chovají krokodýli, ryby a třeba i motýli. Původní pobřežní prales lze už obdivovat jen v rezervaci Arabuko – Sokoke Forest, kde mají svůj domov nejen sloni, ale i kočkodani a paviáni. Všude kolem poletuje nespočetné množství ptactva a motýlů.

Rezervace historie a kultury v Keni

Mezi nejznámější rezervace, které jsou zaměřené na uchování historického a kulturního dědictví Keni patří rezervace, která nacházející se ve vesničce Lamu. Ta představuje skutečnou atrakci pro všechny návštěvníky. Tato vesnička a spousta dalších keňských míst je zapsáno do Seznamu UNESCO. Z hlediska historie lze zmínit i ruiny Gedi a Kilifi.

Z pláže rovnou do divoké přírody

Není žádným tajemstvím, že z keňských hotelových areálů je jen krok do divoké nespoutané přírody. Pobyt v pobřežních letoviscích Keni poskytuje všem návštěvníkům neobyčejnou možnost poznat, nejen luxus a komfort hotelů, ale v bezprostřední blízkosti ubytovacích objektů uvidí na vlastní oči současný pravý africký život tamního obyvatelstva – to jedné straně a na straně druhé stačí jen zajet hlouběji do vnitrozemí a setká se s opravdovou a ničím nespoutanou divočinou. Skoro by se dalo říci, že v Keni z pláže je jen krok do divoké přírody. Tato skutečnost umožňuje podnikat v rámci pobytu i řadu cest do zdejší  – typické africké safari.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv