Národní parky

Povědomost o Keni mezi českou turistickou klientelou neustále roste. Důvodů jejich zájmu je několik. Nejvíce turistů přijíždí do Keni navštívit nespoutanou divočinu s africkou zvěří v národních parcích. Počet národních parků v Keni se rozšířil. V současnosti má desítky národních parků a rezervací, ve kterých se divoce prohání typická africká zvěř – slon, nosorožec, lev, levhart a buvol. Mezi neznámější patří Nairobi National Park, který leží v bezprostřední blízkosti hlavního města a dalších – Maasai Mara, Tsavo či Amboseli. Keňa má i mořské národní parky, kde lze shlédnout tamní podmořské zajímavosti. Některé národní parky jsou zaměřené na keňskou archeologii a historii vůbec – Gedi u Malindy nebo Fort Jezus v Mombase.

Nairobi národní park  Nairobi národní park

Keňa jako turistická destinace

Keňa, to ale není jen divoká nespoutaná příroda. Je stále více objevována jako zajímavá turistická africká destinace. Vůni dálek a exotiky černého kontinentu vhodně doplňují i další klasické turistické atrakce. Pro návštěvníky jsou k dispozici například golfová hřiště a řadu dalších speciálních aktivit, jako je let balonem přes Safari, výlety na moři za delfíny a velrybami. Zajímavým zážitkem je určitě projížďka na velbloudech či koních. Pro zájemce o přírodu se nabízí i pozorování drobných živočichů, brouků a motýlů. Ani ti co vyznávají horolezectví, nepřijdou zkrátka. K místním zajímavostem je nutno, také přiřadit i jedinečné keňské kulturní a folklorní dědictví. Keňské pobřeží představující cca 500 km, které se pyšní překrásnými korálovými útesy má i nespočet pláží, které jsou omývány teplým Indickým oceánem. V poslední době stoupá zájem o tzv. agroturistiku, zaměřenou na hortikulturu – svět keňských květin, kávy a čaje.

Keňa a UNESCO

V Keni je již řadu míst zapsáno do seznamu UNESCO, což představuje seznam světového kulturního dědictví. Jedním takovým místem je město Lamu, které zápisem do seznamu UNESCO považováno za nejstarší a nejlépe zachovaná svahilská osada.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv