Kuchyně

Keňská kuchyně vychází z tamních tradic a dostupnosti potravy. Na své si přijdou nejen milovníci exotických jídel, ale keňská strava určitě bude chutnat i obyčejným strávníkům. Na prvním místě v potravě je maso – skopové, hovězí, ale i kozí, které je doplňováno většinou bramborami nebo rýží. Oblíbené jsou především nekvašení chlebové placky či rozmačkané banány. Za národní jídlo v Keňi je považována kukuřičná kaše ugali. Opravdovou lahůdkou a místní specialitou jsou pečená kuřata a pikantní steaky zpravidla doplněné směsí fazolí a kukuřice. Nejen v přímořských oblastech se připravují ryby a další plody moře na nejrůznější způsoby.

Keňské speciality

Mezi neobvyklé keňské speciality patří exkluzivní potraviny připravené z místní nechráněné exotické zvěře. Pokud je zájem lze ochutnat maso z velblouda, antilopy, zebry, ale i krokodýla. Své kouzlo má i zdejší kebab. V moderní keňské kuchyni najdete i spoustu zeleniny v čele s kukuřicí a fazolemi, ale i těstoviny plněné pikantním masem. Mezi kulinářské atrakce lze jistě zařadit i mkate mayai – což jsou placky plněné masem a vajíčky a irio – jejímž základem je rozmačkaná zelenina ochucené směsí z nejrůznějšího koření, jež se mnohdy využívá i jako příloha k jiným jídlům.

Keňské sladkosti a zákusky

Samozřejmě, že v Keni se také mlsá. Jako základ pro keňské sladkosti a zákusky tvoří tropické ovoce všeho druhu. Na stolech nechybí ani osvěžující ovocné saláty z míchaného ovoce. Většinou obsahují banány, avokádo, ananas, mango, papaju a další méně známé druhy ovoce, jako je mochyně, mučenka a granátové jablko.

  Banány

Keňské nápoje a alkohol

Mezi klasické Keňské národní nápoje patří především čaj, mléko, voda, které se mnohdy mísí s přídavkem cukru. Místní pivo se připravuje z kvasících banánů, prosa, cukru a nejrůznějších bylinek, někdy přísadu tvoří i zázvor. Skvělou chuť vykazuje keňské víno, které je někdy nahrazováno papájou a mangem. Věhlas za hranicemi Keni si získali bílý rum Kenya Cane a kávový likér Kenya Gold. Mezi místní nealkoholické nápoje patří mučenkový džus, limonáda Krest či mrkvová šťáva.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv