Kam vyrazit

Mezi nejnavštěvovanější místa v Keni patří především její rozsáhlé pobřeží. Písečné a oblázkové pláže táhnoucí se po celém východním hraničním území Keni jsou stále více objevovány turisty z Evropy a České republiky. Příjemné keňské podnebí, vlahý a teplý vítr z Indického oceánu vytváří kouzelné prostředí pláží pro koupání, poznávání podmořských krás a výletů na lodích po zdejších mořských pláních. Pro návštěvu Keni je na výběr řada letovisek, která poskytují veškerý komfort pro návštěvníky, ale i jiných zajímavostí přírodního charakteru – počínaje Saharou a savanou, nebo kmenovým životem místních obyvatel konče. Na své si přijdou i milovníci fauny a flory. Nechybí ani keňská historie a tradice.

Typy zájezdů do Keni

Pokud se právě rozhodujete, že navštívíte Keňu, je důležité nejprve si rozmyslet, co od daného zájezdu očekáváte a dle toho vybírat typ zájezdů. Keňa nabízí široké spektrum pobytů s nejrůznějším zaměřením. Proto si lze vybírat i různé typy zájezdů do Keni. Některá jsou zaměřená na návštěvu a poznání safari, jiná upřednostňují pobyt na keňských plážích. Výjimkou nejsou ani cestovatelské typy zájezdů, které mají za úkol seznámit návštěvníky s přírodními krásami a životem místních obyvatel. Tyto poznávací zájezdy se nabízí formou cestování po území Keni. V jiných případech lze zkombinovat například pobyt na pobřeží s návštěvou některého z národních parků v Keni.

Letoviska v Keni

Mezi nejznámější letoviska v Keni patří turistická centra přímo na pobřeží, ale i částečně ve vnitrozemí.  Mezi zajímavé turistické destinace ve vnitrozemí patří především Nairobi, Masai Mara, Amboseli, Samburu a Tsavo. K pobřežním keňským lokalitám lze zařadit především Diany Beach, Malindi, Mombasa a další. Nutno ještě zmínit i Shanzu, pláž Watamu, Casuarina – Malindy, Bamburi, Nyali a Kimbala. Návštěva a pobyt všech uvedených destinací je pro evropany nevšedním zážitkem spojeným s exotikou a příjemným pobytem v méně či více známých letoviscích.

>> Diany Beach
>> Malindi
>> Mombasa a pobřeží
>> Chale Island

Letoviska a pláže v Keni

Keňa je známá svými dlouhými písečnými plážemi, mořskou vodou s azurovou barvou a kouzelnými palmovými háji. Dlouhé keňské pobřeží poskytuje nepřeberný výběr destinací, kde lze strávit příjemnou dovolenou v krásném prostředí a s ubytováním na úrovni. Podél keňského pobřeží je spousta hotelů nejrůznějších kategorií. Najdou se zde 3, 4, ale i 5 hvězdičkové ubytovací objekty, které poskytnou všem návštěvníkům zázemí se vším luxusem a pohodlím. Součástí hotelů obvykle bývají skvěle udržované zahrady s palmami a bazény s průzračnou vodou. V zahradách jsou venkovní restaurace a bary. Pobřeží je lemováno drobnými obchůdky se suvenýry a obyvatelé v pestrobarevných šatech rozdávají úsměvy na všechny strany. Keňské pobřeží omývané Indickým oceánem poskytuje skutečný „ ráj na zemi“ a možnost pro všechny návštěvníky zažít opravdovou exotickou dovolenou. Celé pobřeží je od severu, až k jihu je posázeno nepřeberným množstvím zajímavostí.

Mořské národní parky v Keni

Keňské pobřeží to jsou také mořské národní parky. Podmořské krásy lákají k potápění či šnorchlování a mořské pláně Indického oceánu poskytují také podmínky pro sportovní rybaření. Zajímavostí je, že v okolí Malindy a Watamu rybařil též i slavný spisovatel Hemingway. Mezi nejznámější keňské mořské parky patří především Watamu. Je to přímořské letovisko, které se rozprostírá na mysu mezi Modrou Lagunou a zálivem Watamu. Nedaleko leží město Malindy. Pobřeží Watamu se pyšní plážemi s bělostným pískem a překrásnými korálovými útesy. Nachází se zde tři zálivy – Watamu Bay, Blue Lagoon a Turtle Bay. Celá tato oblast spadá do chráněného území mořského národního parku.

>> Watamu

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv