Informace o Keni obecného charakteru

Časový posun

Při příjezdu do Keni je třeba počítat časovým rozdílem. Rozdíl oproti času v ČR v letním čase činí + 1 hodina a oproti zimnímu času činí + 2 hodiny.

Elektřina

Elektřina a její soustava v Keni je 230V/50Hz. Zásuvky jsou typu „ D“, dva ploché kontakty s kolíkem pro uzemnění. Pro české spotřebiče je tedy třeba adaptér, který si buď půjčíte v recepci hotelů, nebo ho lze zakoupit v místních obchodech.

Internet

Většinou je k dispozici v Keni i přístup na internet, to se, ale týká jen hotelů a lodžií vyšších kategorií. Jedná se o internetové koutky, nebo přímo o business centra, nebo ve vyšších hotelových kategoriích jsou i součástí hotelových pokojů. Za připojení k internetu se někde platí a jinde mohou být i zdarma. Ceny jsou obdobné jako V ČR.

Fotografování a filmování

Fotografování a filmování v Keni je zde dovoleno, ale jsou i místa, kde je tato činnost zakázána, ty je nutno respektovat a dodržovat. Při fotografování či filmování místních obyvatel raději požádejte o svolení, stačí jen naznačit pouhou mimikou, co chcete činit. Někteří místní obyvatelé si i tímto způsobem přivydělávají na živobytí, někdy chtějí peníze, jindy postačí třeba jen propisovačka či zapalovač apod. Domorodé kmeny zpravidla focení odmítají – obávají se okradení své duše.

Nákupy

Nákupy v Keni jsou možné v obchodech, ale i na tržnicích. V obchodech platí pevné ceny, na tržnicích můžete smlouvat. Tržnice, ale raději ponechte jen pro nákup upomínkových předmětů, ostatní kupujte v obchodech. I tak ale nakupujte pouze balené a uzavřené potraviny či nápoje. V Keni je všeobecný nedostatek pitné vody, ale lze ji v balené formě koupit v supermarketu nebo i u benzinové pumpy. Nebalené formě veškerých tekutin se vyhněte, mohla by být hygienicky závadná. Obecně by se dalo říci, že zde koupíte takřka vše potřebné včetně léků.

Zavazadla, oblečení a další

Zavazadla a oblečení a další věci, které budete při pobytu v Keni potřebovat, by se daly shrnout do několika bodů. Zavadla lehká dobře zamykatelná a také menší batůžek pro výlety do safari. Oblečení dle druhu pobytu, spíše sportovní a praktické především pohodlné ve stylu safari. Nezapomeňte na ochranu hlavy před sluncem a sluneční brýle, určitě se budou hodit i pohodlné boty otevřené, ale i uzavřeného typu botasek. Lehké oblečení doplňte i nějakým s dlouhými rukávy a nohavicemi. Nezbytností jsou i základní hygienické potřeby. Do zavazadel si přidejte i dalekohled pro sledování zvěře v keňské safari.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv