Doprava v Keni

Keňa je z Prahy dostupná poměrně dobře letecky pro všechny zájemce z ČR. Letecké spojení je praktikováno většinou s jedním přestupem a to v některém z evropských měst. Přímé spojení do Keni je zatím poskytováno jen z Paříže, Amsterodamu a Londýna. Praha zatím přímé spojení nemá. Leteckou přepravu do Keni realizuje Národní letecký dopravce Kenya airways. Tato společnost zabezpečuje i vnitrostátní letecké spojení a má i hustou síť vnitroafrických linek. Letecké spojení přímo v Keni je zabezpečeno zejména do Nairobi, Mombasy a Kisumu. Vnitrostátní keňskou leteckou dopravu zajišťuje, ale i řada dalších místních přepravců. Po Keni můžete také cestovat i po železnici. Zajímavý zážitek poskytne cestování po historické železnici vedoucí z Nairobi do Mombasy.

Letecká doprava v Keni

Při cestování po Keni, je možné použít vzhledem k velkým vzdálenostem především letecké přepravy. K putování je možné využít některých z místních letišť. Nedaleko od Nairobi se nachází Jomo Kenyalta International Airport, nebo menšího letiště Wilson Airport.  Vnitrostátní přepravu zajišťují převážně tři keňské letecké společnosti Kenya Airways, Air Kenya a Regional Air. Jmenované společnosti poskytují též spojení do přímořských letovisek a místních národních parků.

Děti jdoucí do školy po staré železnici

Ostatní místní doprava v Keni

Skutečným nezapomenutelným zážitkem s Keni, se může stát cesta místními sběrnými minibusy, které se výstižně nazývají – Matatu. Obvykle jsou velice přeplněné a značně nepohodlné, nejzajímavější je na nich asi nízká cena. Hojně se zejména na pobřeží používá tzv. bicykl – taxi. Další možností pro přepravování po Keňském území je železnice, která má některé stálé noční linky. Cestování zejména do národních parků v Keni, je zajišťováno otevřenými džípy. Další možností je pronájem auta pro soukromé cestování po Keni.

Doprava v Keni  Školní autobus v Keni

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv