Keňa a pomoc okolního světa

Keňa, ale bohužel představuje i stinnou stránku svého života. V keňských vesnických oblastech žije mnoho obyvatel pod hranicí bídy a chudoby, velká většina z nich trpí hladem a nemocemi. Tyto okolnosti nenechávají svět v klidu a bez povšimnutí. Je řada humanitárních organizací, které vyvíjí veškeré úsilí a snaží se zajistit mezinárodní pomoc. Jejich cílem je sehnat co nejvíce potravin a léků, které by jim pomohli v jejich těžké životní situaci. V celosvětovém měřítku se pro Keňu a její obyvatele provádí nejen sbírky na pomoc, ale i nejrůznější dobročinné koncerty a v poslední době se rozšířila i takzvaná adopce na dálku. Neskutečná chudoba a bída některých oblastí v Keni nenechává klidnými ani řadu celebrit. Mezi nejznámější patří Angelina Jolie a Brad Pitt, kteří jsou vyslanci OSN či kapela U2, která pořádá řadu dobročinných koncertů s hosty z branže a u nás je to především Lajla Abasová, Michal David a další české celebrity, kteří se snaží také přispět na pomoc Keni a ostatním africkým zemím.

 Humanitární pomoc

Život původních obyvatel v Keni žijících tradičním kmenovým způsobem, je těžký a svízelný. Jejich obživa je závislá především na klimatických podmínkách a období sucha mnohdy způsobují hladomor. Špatná hygiena, a všude přítomný hmyz způsobují celou řadu nemocí. Neúroda a s tím i nedostatek potravin mají za následek rozsáhlou podvýživu především u malých dětí. Obrázky dětí s vypouklými bříšky a vystupujícími žebry snad obletěly celý svět. Svět v tomto ohledu nezůstává chladný a snaží se prostřednictvím humanitární pomoci všeho druhu, alespoň částečně pomoci potřebným a trpícím či strádajícím keňským obyvatelům. Jejich pomoc spočívá především v oblasti základní lékařské péči a potravinové pomoci. Svět na Keňu myslí i prostřednictvím celebrit a jejich dobročinných akcí.

 Adopce na dálku

Stalo se již pozitivní zvyklostí, že nejen řada celebrit z celého světa a českou nevyjímaje, provádí, tak zvanou adopci na dálku dětí z Keni. Adopce se týká strádajících malých dětí, kdy ve většině případů přišly o rodiče, kteří jim zemřeli a ony zůstaly osamoceny a odkázány jen na cizí pomoc. Díky adopci na dálku mají prostředky nejen na svoji obživu, ale i na vzdělání.

Dítě v Keni  Dítě v Keni

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv